Prokopovo - kdo jsme

_akce všeliké
_prokopské kauzy
_příroda a histórie
_petice "Plácek (ještě) žije!"

kdo jsme?

když úřady spí...Jsme občanské sdružení rodin, které mají rády Prokopské a Dalejské údolí a jejich okolí. Patří mezi nás rodilí Pražané, přespolní i přistěhovalci z dalekých zemí. Naše sdružení vzniklo na podzim roku 2012 jako reakce na marné individuální snahy prosadit alespoň naplňování platných norem o přírodním parku Prokopské a Dalejské údolí a přírodní rezervaci Prokopské údolí. Přes vrozenou nechuť vůči organizovaným spolkům jsme se pod hlavičkou Prokopovo záhy postavili devastaci chráněné přírody a ničení zbytků historické krajiny na katastrálních územích Hlubočep, Jinonic a Řeporyjí. Zároveň řešíme bezútěšnou dopravní situaci v údolí - dosáhli jsme zřízení obytné zóny a prosadili jsme odlehčenou konstrukci pro přesouvanou vlakovou zastávku. Dlouhodobě se snažíme o dodržování zákazu automobilů v přírodním parku podle platných výnosů. Jako nadšení cyklisté naopak podporujeme bicykly všech velikostí, samozřejmě s omezením platícím v přírodní rezervaci.
Přes nekonečné pachtění v zákonech, stopování kroků radnice, developerů i státních firem se stále mezi námi najdou tací, kteří věří, že tohle všechno má smysl.
Prokopovo, to jsou ale také akce kulturní a zábavné...

o co se (marně) snažíme?

1. Zastavit devastaci Prokopského a Dalejského údolí
Zdá se, že by stačilo, kdyby se politici, úředníci, podnikatelé a vůbec občané řídili platnými normami a z nich plynoucími materiály ekologů a dalších odborníků. Ty jsou dnes povětšinou jen mrtvými dokumenty. Přírodní park a rezervace zoufale potřebují komplexní a dlouhodobý plán ochrany a rozvoje. Nový územní plán musí konečně zohlednit existující území chráněné přírody.

2. Regulovat automobilový provoz v chráněné přírodě
Doprava úzce souvisí s předchozím bidem. Rádi bychom prosadili, aby příslušné orgány (magistrát, policie ČR, městská policie) konsekventně prosazovaly platné výnosy a důsledky z nich pramenící.

3. Aktivně tvořit kulturní a společenský život v Hlubočepech
Již několik let pořádáme akce jako jsou Zažít Hlubočepy jinak (pořádané tradičně s Auto*Matem) a již celopražský proslavený Hlubočepský masopust, který v roce 2017 navštívilo více než 700 Pražanů. Ve školním roce navíc pro děti pořádáme Klářinu žvahovskou výtvarku.

kontaktní osoby

Hynek Bečvář

Marie Černá

Klára Dodds

Ivan Havel
tel. 608703360

Jan Havlín
tel. 775216790

Jan Kremer
tel. 777038981

kde nás najdete? tady jsme doma

adresa

Prokopovo o.s.
Hlubočepská 49/79
152 00
Praha 5

e-mail

prokopovo[at]prokopovo.cz

© Prokopovo o.s. 2013