Prokopovo - aktuality

_akce všeliké
_prokopské starosti
_příroda a histórie
_kdopak jsme
_petice

Březen za kamna vlezem. Ale až po masopustu!

Milé maškary, strašidla a příšery, co šmejdí, již čtvrtý hlubočepský masopust bude 1. března 2014. Sejdeme se na hlubočepském nádraží před půl druhou. když se masopustíPřespolní maškary mohou využít motorák, který vyjíždí ze Smíchovského nádraží ve směru Beroun přes Rudnou ve 13.31 hodin (Os 25818). V Hlubočepích je přivítají maškary místní a společně v jednom pestrém průvodu se za zvuku bubnů a rozverných písní společně vydají obveselit hlubočepské sousedy, kteří něco dobrého k snědku i k pití připraví. Pro zájemce budou také připraveny podrobné informace týkající se nejisté budoucnosti Hlubočep a Prokopeského údolí, které je ohroženo předimenzovanými a neekologickými projekty developera JRD.

I tentokrát bude pro průvod masek od 16.00 hodin připravena Besední restaurace ve Slivenecké ulici č. 7, kde začne defilé dětských masek a volba královny/krále masopustu. Vstupné přiměřené! Bude se tancovat, hodovat a pít nejprve při kapele Vrtule 1, večer pak nastoupí Soul Collection s latinskoamerickými rytmy, které nikoho nenechají v klidu. V pozdějších hodinách přijdou na řadu výborní DJ Wootep se "Swing or Die" a DJ Aztek.

Na zahradě restaurace bude oheň a jídlo, v sále se nebude kouřit zhruba do 20.30 hodin – počkáme, až odejdou děti. Na sále proběhne tombola pro děti i dospělé. V salonku bude připraven fotografický ateliér Photon, který maškarády a jejich kamarády zvěční. Loňské fotografie masek můžete shlédnout na stránkách ateliéru.

Masky nutné do průvodu i na vnitřní rej. Pro zájemce však bude jako vždy otevřena proslulá Radčina šatna, z jejíchž útrob jak z módního budoiru vyměněni vyběhnete.

Své plechové kočáry nechte prosím tentokrát doma a doražte pěšmo, kolmo, autobusmo či vlakmo. Ať údolí patří jen maškarnímu reji!

Maškary, přineste si prosím nejrůznější hudební nástroje, řehtačky, frkačky a bubínky! Budeme hrát, zpívat, hlučet a vyvádět. K obdivuhodným maskám patří vtipné podomácku vyrobené tradiční maškary jako medvěd, čerti, kominík, šašci, vojáci a jiná povolání, krávy, koně, kozy a další havěť. Pusťte fantazii na špacír.

Masopust je slavnost sousedská, pospolitá, ba přátelská. Přijďte tedy za kamarády, vezměte s sebou kamarády a ti ať s sebou vezmou zas své kamarády!


Hlubočepský maso-pusť 2014 má také grandiózní audio pozvánku!

​​

© Prokopovo o.s. 2014