Prokopovo - aktuality

_akce všeliké
_prokopské starosti
_příroda a histórie
_kdopak jsme

My jsme ta největší strašidla, příšery co všude šmejdí,
strašidla nemají pravidla, řádí, tančí, rejdí!
>plakát k tisku .PNG<

když se masopustí Milé maškary, strašidla a příšery,
již sedmý hlubočepský masopust se bude konat 18. února 2017! Kromě tradičního veselí a úžasné produkce hudební i pochutinové letos pokračujeme v tradici pořádat vrcholný program v proslavené zlíchovské sokolovně.

Sejdeme se na nádraží Praha-Hlubočepy pět minut po druhé. Přespolní maškary mohou využít motorák Os 19916 posílený díky Českým drahám o karnevalový vagón, který vyjíždí ze Smíchovského nádraží ve směru Nučice ve 14:01 (platí zde Lítačky i jízdenky MHD označené na nádraží, ale ne jízdní doklady eletronické). Pozor, je třeba dbát povelů průvodčího a nezapomenout vystoupit již na novém nádraží! V Hlubočepech spojí se maškary místní s příšerami přespolními a za zvuku bubnů a rozverných písní utvoří se veliký pestrý průvod masopustní, který bude mít hlavní zastávku od 14.30 na Plácku (který ještě žije!) u technické památky Pražský semmering před Hurdálkovou chýší jedovou (ul. K Dalejím), kde si místní mnoho dobrého k jídlu a k pití (Chýně & Kácov) připravili. Zde také maškary mohou obdivovat vysoce nebezpečný tanec s medvěděm, účastníci s odpornými občanskými obličeji budou moci tyto zakrýt díky Klářině obchůdku s maskami, ke všemu pak bude hrát hudba a vůkol běhat veselý rej. Krátká zastávka následuje po 15.30 ulici Hlubočepská. Jedná se již o klasickou Ivanovu občerstvovací stanici, jež zabrání tomu, aby strašidla zchátrala pro nedostatek tekutin. Tradiční zastavení proběhne v 16.00 u malovaného domku, kde i tento rok udá se přetahovaná lanem. Následně se všicki vydáme vzhůru ulicí Pod Žvahovem na velkolepé taneční vystoupení TCP v 16.30 u žvahovské školy. Průvod masek nakonec sestoupí ke slavné zlíchovské sokolovně (Nad Zlíchovem 5, přístupná ze zastávky Zlíchov, tram 12, 14, 20, bus 120 a 128). Zde bude již od 17.00 vše nachystáno k duchovnímu i materielnímu štěstí maškar na zahradě i uvnitř.

když se masopustíZastřešená porce veselí začne v 17.30 v sokolovně tradičním defilé dětských masek a volbou královny/krále masopustu. Bude se tancovat, hodovat a pít! Proběhne tombola s grandiózními cenami. Jako každý rok i tentokrát bude připraven fotografický ateliér Photon, který maškary, jejich kamarády, ba dokonce celé příšerné rodiny zvěční. (Na webu u Photonů najdete loňské fotografie z průvodu i loňské portréty masek).

Také hudební produkce na sále bude pestrá a kvalitní. Strašidla nabije energií hvězda večera kapela Roombaa. Poté nastoupí DJ Aztek a celou šou završí.

U kuchyně famózního cateringu Hamtam bude lze chutně povečeřet. U vatry na zahradě sokolovny pak příjemně sobě naplnit břich špekáčky vlastnoručně opečenými. Takto nabyté kalorie možno pak směle v sále vytančit a žízeň dle libosti uhasit čepovaým nealkem či pivem. Masky nutné do průvodu i na vnitřní rej bude možno zakoupit u naší Klárí na plácku u viaduktu. Pro zájemce bude jako vždy otevřena proslulá Radčina šatna, z jejíchž útrob jak z módního budoiru vyměněni vyběhnete.

vstup do sálu:
dospělí - 70 Kč
dítka - 30 Kč
uprchlíci - 0 Kč
nad dvě děti vstup zdarma!

mapa průvodu:


Masopust je slavnost sousedská, pospolitá, ba přátelská. Přijďte tedy za kamarády, vezměte s sebou kamarády a ti ať s sebou vezmou zas své kamarády!

Těšíme se!

>>Masopustní vejbor (nejen) Prokopovo
Marie, Radka, Hynek, Ivan, Honza, Klára, Koko, Tomáš, Lucie, Zorka, Tracy, Aleš, Julie, Lukáš, Maťo, Peter, Mirek a Honza

Tydli fidli bumtarata,
otevřete kmotře vrata!
Maškary k vám přišly, hej,
začal masopustní rej.
Veselý je dům,
plný vína a slivovice
a neumlkne více
než basa udělá šrum…


© Prokopovo o.s. 2016