Prokopovo - Masopust 2018

_akce všeliké
_prokopské starosti
_příroda a histórie
_kdopak jsme

Máme tu masopust, hej, hej, hej! Maškary všude řádí!
Dneska je veliký masek rej, všude se dovádí!
>plakát k tisku .PNG<

když se masopustí Milé maškary, strašidla a příšery,
již sedmý hlubočepský masopust se bude konat 17. února 2018! Kromě tradičního veselí a úžasné produkce hudební i pochutinové letos pokračujeme v tradici pořádat vrcholný program v proslavené zlíchovské sokolovně.

Sejdeme se na nádraží Praha-Hlubočepy deset minut před druhou. Přespolní maškary mohou využít motorák Os 19912 posílený díky Českým drahám o karnevalový vagón, který vyjíždí ze Smíchovského nádraží ve směru Nučice ve 13:46 (platí zde Lítačky i jízdenky MHD označené na nádraží, ne však jízdenky zakoupené na mobil). Pozor, je třeba dbát povelů průvodčího a nezapomenout vystoupit již na novém nádraží! V Hlubočepech spojí se maškary místní s příšerami přespolními a za zvuku bubnů a rozverných melodií utvoří se velice pestrý průvod masopustní, který bude mít hlavní zastávku od 14.15 na Plácku (který se podařilo zachránit a žije!) u technické památky Pražský semmering před Hurdálkovou chýší jedovou (ul. K Dalejím), kde si místní mnoho dobrého k jídlu a k pití (Chýně & Kácov) připravili. Zde také maškary mohou obdivovat vysoce nebezpečný tanec s medvěděm, účastníci s odpornými občanskými obličeji budou moci tyto zakrýt díky Klářině obchůdku s maskami, ke všemu pak bude hrát hudba a vůkol běhat veselý rej. Krátká zastávka následuje po 15.15 ulici Hlubočepská. Jedná se již o klasickou Ivanovu občerstvovací stanici, jež zabrání tomu, aby strašidla zchátrala pro nedostatek tekutin. Tradiční zastavení proběhne v 16.00 u malovaného domku, kde i tento rok udá se přetahovaná lanem. Následně se všicki vydáme vzhůru ulicí Pod Žvahovem kolem žvahovské školy. Průvod masek nakonec sestoupí kolem autobusové zastávky Pod Žvahovem ke slavné zlíchovské sokolovně (Nad Zlíchovem 5, přístupná ze zastávky Zlíchov, tram 12, 14, 20, bus 120 a 128). Zde bude již od 16.30 vše nachystáno k duchovnímu i materielnímu štěstí maškar na zahradě i uvnitř.

když se masopustíZastřešená porce veselí začne v sokolovně tradičním defilé dětských masek a volbou královny/krále masopustu. Bude se tancovat, hodovat a pít! Proběhne tombola s grandiózními cenami. Jako každý rok i tentokrát bude připraven fotografický ateliér Photon, který maškary, jejich kamarády, ba dokonce celé příšerné rodiny zvěční. (Na webu u Photonů najdete loňské fotografie z průvodu i loňské portréty masek).

Také hudební produkce na sále bude pestrá a kvalitní. Strašidla nabije energií hvězda večera kapela Roombaa. Poté nastoupí DJ Růžový Partner a celou šou završí.

U kuchyně famózního cateringu Hamtam bude lze chutně povečeřet. U vatry na zahradě sokolovny pak příjemně sobě naplnit břich špekáčky vlastnoručně opečenými a dalšímí domácími uzeninami. Takto nabyté kalorie možno pak směle v sále vytančit a žízeň dle libosti uhasit čepovaým nealkem či pivem. Masky nutné do průvodu i na vnitřní rej bude možno zakoupit u naší Klárí na plácku u viaduktu. Pro zájemce bude jako vždy otevřena proslulá Radčina šatna, z jejíchž útrob jak z módního budoiru vyměněni vyběhnete.

vstup do sálu:
dospělí - 70 Kč
dítka - 30 Kč
uprchlíci - 0 Kč
nad dvě děti vstup pro drobotinu zdarma!

mapa průvodu:


Masopust je slavnost sousedská, pospolitá, ba přátelská. Přijďte tedy za kamarády, vezměte s sebou kamarády a ti ať s sebou vezmou zas své kamarády!

Těšíme se!

>>Masopustní vejbor (nejen) Prokopovo
Radka, Marie, Ivka, Klára, Zorka, Markéta, Peter, Tracy, Honza H., Ivan, Hynek, Maťo, Honza K. & partnerky/partneři + dítka všelikého věku.

Tydli fidli bumtarata,
otevřete kmotře vrata!
Maškary k vám přišly, hej,
začal masopustní rej.
Veselý je dům,
plný vína a slivovice
a neumlkne více
než basa udělá šrum…


© Prokopovo o.s. 2016