Prokopovo - Masopust 2018

_akce všeliké
_prokopské starosti
_příroda a histórie
_kdopak jsme

Pod šable, pod šable aj pod obušky,
my všecko bereme aj plané hrušky.
Tudy nám nedali, tudy nám dajů,
komára zabili, slaniny majů!
>plakát k tisku .PDF<

když se masopustí Milé maškary, strašidla a příšery,
v sobotu 23. února budeme opět následovat zajíce Oskara oblečeného v barevném fráčku a projdeme do Laputy a zase zpátky! Již dévátý hlubočepský masopust kromě tradičního veselí, bubnů, zjevů na chůdách a úžasných počinů na poli hudby i gastronomie nabídne také divadelní a taneční čísla z produkce spřátelených kolektívů u místní žvahovské devítiletky. Vrchol akce propukne jako vždy ve zlíchovském sokolovně a její zahradě.

Sejdeme se na nádraží Praha-Hlubočepy deset minut před druhou. Přespolní maškary mohou využít motorák Os 19912 posílený díky Českým drahám o fašank-vagón, který vyjíždí ze Smíchovského nádraží ve směru Nučice ve 13:46 (platí zde Lítačky i jízdenky MHD označené na nádraží, ne však jízdenky zakoupené mobilem, který proto nechte doma). Pozor, je třeba dbát povelů vlakové čety, neničit vybavení coupé a nezapomenout vystoupit již na novém nádraží! V Hlubočepech spojí se maskovaní místní s maskovanými přespolními a za zvuku bubnů a rozverných melodií utvoří se velice pestrý průvod masopustní, který bude mít hlavní zastávku od 14.15 na Plácku, který stále žije, u technické památky Pražský semmering před Hurdálkovou chýší jedovou (ul. K Dalejím), kde si místní mnoho dobrého k jídlu a k pití (Kácov nenahradíš) připravili. Zde také maškary mohou obdivovat divadelní vystúpení "Kadeřnictví", vysoce nebezpečný tanec s medvěděm a tradiční pojízdnou kapelu. Občanky a občané s odpornými komisními obličeji budou moci tyto zakrýt díky Klářině obchůdku s maskami. V chýši bude jest k dispozici bár i WC. Krátká zastávka následuje v 15.25 v ulici Hlubočepská. Jedná se již o klasickou Ivanovu občerstvovací/napájecí stanici, jež zabrání tomu, aby strašidla zchátrala pro nedostatek tekutin. Další zastavení proběhne v 15.45 u malovaného domku, kde i tento rok udá se přetahovaná lanem pro dítka do metru padesát. Následně se všicki vydáme vzhůru ulicí Pod Žvahovem přes kaféstop u Zorky a Tracyho až ke žvahovské škole, kde udá se v 16.30 veliké galavystoupení akrobatů. Průvod masek nakonec kolem 17.15 sestoupí kolem autobusové zastávky Pod Žvahovem ke slavné zlíchovské sokolovně (Nad Zlíchovem 5). Možné budou opět dvě cesty: a) padák alias šus pro maškary bez promile (na mapě rudá trasa), b) oklikou pro všechny ostatní, vozíčky & kočárky (ma mapě klasická modrá trasa). Sokolovna jest přístupná ze zastávky Zlíchov, tram 12, 14, 20, bus 120 a 128). Zde bude již od 17.00 vše nachystáno k duchovnímu i materielnímu štěstí maškar na zahradě i uvnitř a prodej lístků v plném proudu.

když se masopustíVeselí pod střechou započne v sokolovně v 17.00 hudbou a pokračovat bude v 17.30 obvyklým dětským programem, to jest defilé masek děvčat a hochů a volbou královny/krále masopustu v 18.30. V 19.30 proběhne tombola s grandiózními cenami. Jako každý rok i tentokrát bude připraven fotografický ateliér Photon, který maškary, jejich kamarády, ba dokonce celé příšerné rodiny zvěční. (Na webu u Photonů najdete loňské fotografie z průvodu i loňské portréty masek).

Také hudební produkce na sále bude pestrá a kvalitní. Strašidla nabijí energií hvězdy večera: od 17.00 předkapela The Snědlipsa a od 18.45 hlavní band Tabasker. Za svitu luny pak rozbalí svá fidlátka DJ Poušť a celou šou zpustoší.

U kuchyně famózního cateringu Cafe Therapy bude lze chutně povečeřet masitě i vegetariánsky. U vatry na zahradě sokolovny pak příjemně sobě naplnit břich špekáčky vlastnoručně opečenými a dalšímí domácími uzeninami. Takto nabyté kalorie možno pak směle v sále vytančit a žízeň dle libosti uhasit čepovaým nealkem či pivem. Masky nutné do průvodu i na vnitřní rej bude možno zakoupit u naší Klárí na plácku u viaduktu. Pro zájemce bude jako vždy otevřena proslulá Radčina šatna, z jejíchž útrob jak z módního budoiru vyměněni vyběhnete.

vstup do sálu:
dospělí - 70 Kč
dítka - 30 Kč
uprchlíci - 0 Kč
nad dvě děti vstup pro drobotinu zdarma!

mapa průvodu:Masopust je slavnost sousedská, pospolitá, ba přátelská. Přijďte tedy za kamarády, vezměte s sebou kamarády a ti ať s sebou vezmou zas své kamarády!

Těšíme se!

>>Dyckyvejbor! (nejen) Prokopovo:

dycky vejbor!


>>poděkování:
© Prokopovo z. s. 2019