Prokopovo - Masopust 2020

_akce všeliké
_prokopské starosti
_příroda a histórie
_kdopak jsme

Tancovali dva malí, měli nohy šmatlavý,
jeden málo, druhý víc, čouhaly jim z nohavic!když se masopustí Milé maškary, strašidla a příšery,
v sobotu 8. února zas a znova svět z kořeňa na hlavu postavíme! Desátý a tudíž špecielní masopust kromě tradičního veselí, bubnů, zjevů na chůdách a úžasných počinů na poli umění i gastronomie nabídne vybraná taneční čísla z produkce Duncan Centre. Vrchol akce propukne jako vždy ve zlíchovském sokolovně a její zahradě.

Sejdeme se na nádraží Praha-Hlubočepy deset minut před druhou. Přespolní maškary mohou využít motorák Os 19912 posílený díky Českým drahám o fašank-vagón, který vyjíždí ze Smíchovského nádraží ve směru Nučice ve 13:46 (platí zde Lítačky i jízdenky MHD označené na nádraží, ne však jízdenky zakoupené mobilem, který proto nechte doma). Pozor, je třeba dbát povelů vlakové čety, neničit vybavení coupé a nezapomenout vystoupit již na novém nádraží! V Hlubočepech spojí se maskovaní místní s maskovanými přespolními a za zvuku bubnů a rozverných melodií utvoří se velice pestrý průvod masopustní, který bude mít hlavní zastávku od 14.15 na Plácku, který stále žije, u technické památky Pražský semmering před Hurdálkovou chýší jedovou (ul. K Dalejím), kde si místní mnoho dobrého k jídlu a k pití (Kácov nenahradíš) připravili. Zde také maškary mohou zúčastnit dražby fašankové kobyly a poslechnout si tradiční pojízdnou kapelu. Občanky a občané s odpornými komisními obličeji budou moci tyto zakrýt díky Klářině budoiru s maskami. U chýše bude jest k dispozici bár i WC. Krátká zastávka následuje v 15.25 v ulici Hlubočepská. Jedná se již o klasickou Ivanovu občerstvovací/napájecí stanici, jež zabrání tomu, aby strašidla zchátrala pro nedostatek tekutin. Další zastavení proběhne v 15.45 u malovaného domku, kde i tento rok udá se přetahovaná lanem pro dítka do metru padesát. Následně se všicki vydáme vzhůru ulicí Pod Žvahovem přes kaféstop u Zorky a Tracyho až ke žvahovské škole, kde udá se v 16.10 veliké galavystoupení akrobatů Duncan Dance Centre. Průvod masek nakonec kolem 17.15 sestoupí podél autobusové zastávky Pod Žvahovem ke slavné zlíchovské sokolovně (Nad Zlíchovem 5). Možné budou opět dvě cesty: a) padák alias šus pro maškary bez promile (na mapě rudá trasa), b) oklikou pro všechny ostatní, vozíčky & kočárky (ma mapě klasická modrá trasa). Sokolovna jest přístupná ze zastávky Zlíchov, tram 12, 14, 20, bus 120 a 128). Zde bude již od 16.45 vše nachystáno k duchovnímu i materielnímu štěstí maškar na zahradě i uvnitř a prodej lístků v plném proudu.

když se masopustíVeselí pod střechou započne v sokolovně v 17.00 hudební produkcí a pokračovat bude v 18.00 obvyklým dětským programem, to jest defilé masek děvčat a hochů a vyhlášením královny/krále masopustu v 19.00. V 19.40 proběhne tombola s grandiózními cenami. Jako každý rok i tentokrát bude připraven fotografický ateliér Photon, který maškary, jejich kamarády, ba dokonce celé příšerné rodiny zvěční. (Na webu u Photonů najdete pro inspiraci loňské fotografie z průvodu i loňské portréty masek).

Hudební produkce na sále bude pestrá a kvalitní: Strašidla nabijí energií hvězdy večera: od 17.10 Vrtule 1, od 18.30 Vobezdud a od 20.10 hlavní band Tygroo. Za svitu luny pak rozbalí svá fidlátka DJ Růžový Partner a celou šou pocukruje.

U kuchyně famózního cateringu Cafe Therapy bude lze chutně povečeřet masitě i vegetariánsky. U vatry na zahradě sokolovny pak příjemně sobě naplnit břuch špekáčky vlastnoručně opečenými. Takto nabyté kalorie možno pak směle v sále vytančit a žízeň dle libosti uhasit čepovaým nealkem či pivem von Pilsen. Masky nutné do průvodu i na vnitřní rej bude možno zakoupit u naší Klárí na plácku u viaduktu.

vstup do sálu:
dospělí - 70 Kč
dítka - 30 Kč
uprchlíci - 0 Kč
nad dvě děti vstup pro drobotinu zdarma!

mapa průvodu:Masopust je slavnost sousedská, pospolitá, ba přátelská. Přijďte tedy za kamarády, vezměte s sebou kamarády a ti ať s sebou vezmou zas své kamarády!

Těšíme se!

>>Dyckyvejbor! (nejen) Prokopovo:

dycky vejbor!


>>poděkování:
© Prokopovo z. s. 2019