Prokopovo - Masopust 2018

_akce všeliké
_prokopské starosti
_příroda a histórie
_kdopak jsme

Má to cenu?
Má to cenu!

před úklidem Pojďte s námi uklidit východní část těžce zkoušeného přírodního parku a rezervace! Ukliďme Česko - ukliďme svět je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky (a dokonce na pár místech mimo ni). Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. Pro bližší informace můžete navštívit webové stránky Ukliďme Česko - Ukliďme svět, kde se letos sešel rekordní počet 2170 uklízecích akcí.

Celé Prokopské a Dalejské údolí je přes rok pěkně zaneřáděné. Na vině nejsou jen velké developerské projekty, jako ty od JRD, ale bohužel i aktivita místních, kteří se k chráněné přírodě chovají jako ke smetišti. Hlubočepské firmy s oblibou nepotřebný materiál a stavební odpad vyvezou k lesu či k louce. Podobně se Pražané v Prokopáku zbavují nefunkčních ledniček nebo ojetých pneumatik, někdy dokonce celých automobilů. Pokud je něco k nepotřebě, hodí se to prostě přes plot nebo do potoka. Rozum nad tím zůstává stát.

po úklidu K jarnímu úklidu se sejdeme v sobotu 7. dubna na plácku pod viaduktem, před domem Barta & Tichý, K Dalejím 89/2 (viz mapka). Uklízet budeme plácek a jeho blízké i široké okolí, proto si nezapomeňte vzít pevnou obuv a rukavice. Když se práce podaří, opečeme si s dětmi špekáčky a u lahodného Kácova z Hurdálkovy chýše jedové zavzpomínáme na doby, kdy nebyla žádná auta a kolem to byl samý prales a zubr.

Oficiální stránky prokopského úklidu najdete na webu Ukliďme Česko.mapa setkání:


Těšíme se!

>>prokopovo@prokopovo.cz
© Prokopovo o.s. 2018