Prokopovo - výtvarka

_akce všeliké
_prokopské kauzy
_kdo jsme
_petice "Plácek (ještě) žije!"

žvahovská výtvarka

historie

lampiony Povedlo se! Dostali jsme k používání jednu třídu na bývalé (a od září 2015 obnovené) Žvahovské základní škole. Výtvarka v Hlubočepích může začít!

Na konci roku 2014 jsme uspořádali dvě výtvarné dílny - vyráběli jsme lampiony na svatomartinský průvod a masky čertů, andělů a Mikulášů, za které děti šly v již tradičním průvodu mikulášském. V minulosti jsme se podíleli na organizaci různých sousedských slavností našeho sdružení Prokopovo, jako jsou Masopust a Zažít město jinak, a přispěli jsme především po výtvarné stránce. Spoluvytvářeli jsme masopustní masky prokopského fašanku,leták pořádali výtvarné dílny, z těch posledních to byla Hlubočepská dlaždice, na kterou jsme se nechali inspirovat keramickými dlaždicemi, jež byly v Hlubočepské továrně vyráběny a jež se stále vyskytují na podlahách hlubočepských domů.


Také v roce 2015 probíhaly pravidelné výtvarné čtvrtky pro předškolní a školní děti, na kterých jsme zkoušeli různé výtvarné techniky a rozvíjeli dětskou fantazii a zručnost. V Hlubočepích se našla skupinka dětí, která od ledna do června pravidelně docházela na čtvrteční setkávání, na kterých jsme mimo jiné ryli hlubočepský viadukt, uhlem kreslili ulici Pod Žvahovem, filcovali velikonoční kuřata, vyráběli vaječné tempery, vyšívali ptáčky anebo vyzkoušeli různé tiskařské techniky. Žvahovská třída se také stala základnou pro výrobu masopustních masek a speciální sobotní dílny Motání ze sena, spolupodíleli jsme se dětském dnu.2016-2017

Pokračujeme od 9. února v nejvyšším patře Žvahovské školy! Informační leták si stáhněte zde. Konáme se každý čtvrtek vždy od 13.00 do 14.30 pro předškolní děti a prvňáčky (13x75 min za 1400 Kč) a od 15.00 do 16.50 pro děti starší (13x90 min za 1700 Kč). Škola sídlí na adrese: Pod Žvahovem 463 (mapa) pro podrobný program a další informace nás neváhejte kontaktovat mailem (info@muddum.cz) nebo telefonicky (777876541, Klára).

Klára Dodds

KláraPo gymnázium jsem úspěšně zakončila bakalářské studium na Západočeské univerzitě v oboru Manažérství výtvarné kultury, poté jsem získala magisterský titul v oboru Kultorologie na Filozofické fakultě UK.
V roce 2004 jsem otevřela výtvarnou dílnu Muddum na Letné, kde od té doby pořádám výtvarné a keramické dílny pro děti a dospělé.
Koncem roku 2009 jsme se s rodinou přistěhovali do Hlubočep. Přemýšlela jsem o započatí výtvarky také zde, především proto, že za podobnými aktivitami musejí místní dojíždět a také proto, že mi bylo sympatické otevřít tuto dílnu pro lidi, s kterými se znám, nebo se jen potkáváme.fotky z výtvarky

© Prokopovo o.s. 2013-2016